Tallinna Ülikooli Meeskoor on neljakümnest laulumehest koosnev aktiivne seltskond, mida on läbi aastate juhtinud dirigendid Jüri Rent ja Indrek Vijard. Koori muusikaalaste tegevuste hulka kuuluvad ülesastumised ülikooli aktustel ja tähtsündmustel ning palju muud põnevat. Meeskoor on jaganud lava Kaire Vilgatsi, Marvi Vallaste, Tõnis Mäe, Tanel Padari, Eda-Ines Etti, Lenna ja paljude teistega. Esinemispaikadeks on olnud väikesed puukirikud ja koolihoovid kuni suurte katedraalide ja kontserdisaalideni välja. Läbi aastate on koor võitnud nii kuldmedaleid Soomest ja Tšehhist kui ka eripreemiaid, näiteks kõige meelelahutuslikuma etteaste eripreemia Leedust.

Kooriliikmed on aktiivsed ka mujal kui muusikas. Koori eestvedamisel toimuvad nii piljardi- kui ka bowlinguturniirid, mängime pokkerit ja sõidame karti. Suviti mängime jalgpalli ja võrkpalli. Korraldame saunaõhtuid, jõulupidusid ja suvepäevi nii koorisiseselt kui ka koos teiste sõbralike kollektiividega.

Koor loeb end 1955. aastal asutatud Tallinna Pedagoogilise Instituudi Meeskoori järeltulijaks. Enamik praegusest lauljaskonnast kogunes 1999. aasta sügisel, mil dirigendid, kes soovisid Eesti meeskoori maastikul teha suuri muutusi, käisid läbi Tallinna gümnaasiume, et leida noori laulumehi. Siis sai kollektiivi nimeks Tallinna noorte meeskoor, aasta hiljem jätkati Tallinna Pedagoogikaülikooli meeskoorina. 2005. aasta ülikooli nime vahetuse tulemusena kannab ka koor Tallinna Ülikooli nime.

 

Kevadel 2014a sai TLÜ meeskoor 15 aastaseks ning oma noore ea kohta oleme nii mõndagi saavutanud:
2003. aastal Eesti Meestelaulu Seltsi meeskooride konkursil B-kategoorias kolmas koht;
2005. aastal Soomes Rahvusvahelisel Leevi Madetoja nimelisel meeskooride konkursil pälvisime B-kategoorias esimese koha;
2008. aastal otsustasime osa võtta telesaatest Laululahing, mis kogu laulurahvale üllatusena, kujunes väga populaarseks.
Sama aasta lõpus toimus Eesti Meestelaulu Seltsi meeskooride konkurss, millest meie koor võttis esimest korda osa A-kategoorias. Seal tunnustati meid neljanda kohaga, mille üle võib ainult uhkust tunda;
2010. aastal naasesime Tšehhist 38. Olomouc'i rahvusvaheliselt koorilaulu festivalilt kirikumuusika kategooria kuldmedaliga.
2012. aastal autasustas Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land meeskoori dirigent Jüri Renti TLÜ teenetemärgiga ülikooli heaks tehtud töö eest.

Tallinna Ülikooli Meeskoor on kõige kiiremini arenev meeskoor kodumaal nii laulu kui vaimu poolest. TLÜ meeskoor võtab alati vastu uusi lauluvendi, kel karu pole kõrvapeale astunud ning kes on huvitatud Eesti meestelaulu edasi kandmisest. Koori liikme kandidaat ei pea olema TLÜ tudeng, kuid keskkool peab olema lõpetatud ning vanust vähemalt 18.

Me ei ole kunagi kedagi uksepealt tagasi saatnud, võtame alati oma kollektiivi vastu uusi laulumehi, ainuke rangem tingimus on viisipidamine.

Meeskoori dirigendid on Indrek Vijard ja Külli Kiivet.
Mõnda aega on koori ees seljaga publiku poole toimetanud ka Kadi Uibo.

 

Näited meie repertuaarist:

Eesti Vennad

Kalamees naerab

Astuge Ette

Teretus