Tallinna Ülikooli Meeskoor tuli Cornwalli rahvusvahelisel meeskooride konkursil teiseks.

Pressiteade Tallinna Ülikooli Meeskoorilt:
Tallinna Ülikooli Meeskoori edu tähtsaimal meeskooride konkursil
Tallinna Ülikooli Meeskoor osales täna, 2. mail rahvusvahelisel meeskooride konkursil Cornwall International Male Voice Choral festival ja saavutas oma kategoorias II koha. Dirigent Jüri Rendi sõnul on tegemist koori kõige tähtsama rahvusvahelise tunnustusega….

Konkursil võisteldi meeskooride kategoorias (kuni 40 lauljat), kus osales kokku 12 koori. Tallinna Ülikooli Meeskoor esitas Veljo Tormise, Rein Rannapi ja Felix Mendelssohni loomingut. Žürii esimees Ben Parry kiitis koor head kõla, tasakaalu ja lauljate diktsiooni: „hea dünaamika, lugude karakter oli hästi edasi antud“. Lisaks Ben Parryle hindasid koore veel Alan Simmons, Christopher Gray ja Rob Elliott.
Cornwall International Male Voice Choral festival on üks suuremaid ja olulisemaid meeshäältele mõeldud rahvusvahelisi festivale maailmas, mida korraldatakse aastast 2003. Sellel aastal võtab konkursist osa üle 50 mees- ja poistekoori nii Kanadast, Hispaaniast, USA-st, Venemaalt, Saksamaalt, Šveitsist kui ka Inglismaalt. Kokku toimub festivali raames neli galakontserti rahvusvaheliste kooride poolt, üle 20 kontserdi erinevates Cornwalli maakonna linnades ja seminarid dirigentidele. Tallinna Ülikooli Meeskoor astub ülesse täna õhtul kell 20 galakontserdil Cornwall Hallis, 3. mail kell 13.30 Maritime muuseumis Falmouthis ja kell 19.30 galakontserdil Blue Metodist Church (Cornwalli maakond) ning 4. mail kell 13.45 kontserdilaval Eden Project (Cornwalli maakond).

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga