Tallinna Ülikooli meeskoori ja sümfooniaorkestri heategevuslik jõulukontsert Kaarli kiriku oreli taastamiseks.

Laupäeval, 20. detsembril kell 18 annavad Tallinna Kaarli kirikus ühise jõulukontserdi Tallinna Ülikooli Meeskoor ja Sümfooniaorkester. Kontserdiga toetatakse Kaarli kiriku oreli taastamist. Dirigeerivad Martin Sildos, Jüri Rent, Indrek Vijard ja Karel Tohv.
Tallinna Ülikooli Meeskoor on neljakümnest laulumehest koosnev aktiivne seltskond, mida on läbi aastate juhtinud dirigendid Jüri Rent ja Indrek Vijard. Koori muusikaalaste tegevuste hulka kuuluvad ülesastumised ülikooli aktustel ja tähtsündmustel ning palju muud põnevat. Meeskoor on jaganud lava Kaire Vilgatsi, Marvi Vallaste, Tõnis Mäe, Tanel Padari, Eda-Ines Etti, Lenna ja paljude teistega. Esinemispaikadeks on olnud väikesed puukirikud ja koolihoovid kuni suurte katedraalide ja kontserdisaalideni välja. Läbi aastate on koor võitnud nii kuldmedaleid Soomest ja Tšehhist kui ka eripreemiaid, näiteks kõige meelelahutuslikuma etteaste eripreemia Leedust.

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester alustas oma tegevust 2013. aasta septembris Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu eestvedamisel, kes on endale missiooniks võtnud luua ülikoolide juurde ja mujalegi harrastusprintsiibil töötavaid sümfooniaorkestreid. Teisisõnu püütakse ellu äratada traditsiooni, mis hääbus 1960-1970ndatel ja mis praegu Eestis puudub, aga mujal Euroopas on väga levinud. Dirigent Martin Sildose juhatusel mängib orkestris üle 40 Tallinna Ülikooli üliõpilase, vilistlase ja töötaja. Oma lühikese tegevusega on jõutud kõrgele kunstilisele tasemele, mille tõestuseks on mitmekesine nõudlik kontsertrepertuaar ja tihe esinemisgraafik.
Piletid hinnaga 8 ja 5 eurot on müügil enne kontserdi algust kohapeal. Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele, lastele (kuni 6 a.) ja pensionäridele.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga